Członkowie Koła Logistyki SAN z wizytą w firmie Amica

22 listopada 2018 roku członkowie Koła Logistyki SAN z Łodzi mieli okazję zwiedzić wiodące przedsiębiorstwo produkujące urządzenia AGD na rynku polskim - firmę Amica z siedzibą we Wronkach. Historię oraz rozwój firmy przybliżyła Pani Marta Napierała-Werner. Przedsiębiorstwo powstało w roku 1945 i obecnie należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Według raportów w ponad połowie polskich domów znajduje się przynajmniej jedno urządzenie Amica.

Z uwagi na coraz większą liczbę produkowanego sprzętu, jesienią zeszłego roku, firma Amica otworzyła najwyższy w Polsce i jeden z najwyższych w Europie magazyn wysokiego składowania. Budynek ma ponad 46 metrów wysokości, jego powierzchnia to 6,5 tys. metrów kwadratowych. Magazyn jest w stanie pomieścić 26 tysięcy palet. W pełni zautomatyzowany system sterowania pozwala na układanie około 1,6 tys. artykułów na godzinę. Dzięki uprzejmości Pana Macieja Gniadka – głównego automatyka w firmie Amica, studenci mogli zwiedzić magazyn. Wysokie regały magazynowe oraz cały zautomatyzowany proces składowania wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie.

Na terenie zakładu we Wronkach znajdują się również hale produkcyjne. Pani Małgorzata Konieczna oprowadziła uczestników wycieczki po halach, w których znajdują się linie montażowe. Studenci z zaciekawieniem przyglądali się jak krok po kroku produkowane są kuchnie gazowe.

Co ciekawe na terenie zakładu znajduje się Ochotnicza Straż Pożarna Amica, Fundacja Amicis niosąca pomoc najbardziej potrzebującym oraz przychodnia przyzakładowa dla pracowników.