Koło Logistyki SAN z wizytą w firmie Amcor

W środę 23 stycznia 2019 roku, członkowie Koła Logistyki wraz z opiekunem dr inż. Pawłem Morawskim odwiedzili jedną z największych firm produkujących opakowania - Amcor. Fabryka Amcor Flexibles Reflex to nowoczesny obiekt znajdujący się w Łodzi na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma zajmuje się produkcją miękkich opakowań głównie do przemysłu spożywczego. Dominującymi klientami są globalne koncerny.

Uczestnicy wycieczki przed wejściem do zakładu otrzymali specjalną antystatyczną odzież ochronną. Spotkanie rozpoczął p. Krzysztof Tomaszewski – Dyrektor Generalny AF Łódź od szkolenia uczestników z zakresu BHP. Następnie omówił historię firmy i jej rozwoju w Polsce.

Na halach produkcyjnych studenci z zaciekawieniem przyglądali się pracy nowoczesnych maszyn, które w zawrotnym tempie produkują opakowania. Duży stopień automatyzacji zwiększa możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa, firma produkuje na ogromną skalę. Uczestnicy zwiedzili dwie hale, gdzie produkowane są opakowania w dwóch technologiach. Z technologią w zakładzie fleksograficznycm zapoznał uczestników p. Paweł Jaśkiewicz – Dyrektor Produkcji. Z kolei p. Rafał Głuch Kierownik linii produkcyjnej przedstawił proces produkcji w zakładzie rotagrawiurowym.

Podczas wycieczki, członkowie Koła Logistyki zwrócili szczególną uwagę na to, że przedsiębiorstwo bardzo duży nacisk kładzie na kwestie związane z bezpieczeństwem. Jest to widoczne na każdym kroku w firmie – od budynków biurowych, poprzez odzież ochronną po hale produkcyjne. Na terenie zakładu w wielu miejscach umieszczone są plakaty przypominające o zachowaniu zasad BHP. Co ciekawe, każda osoba wjeżdżająca na teren firmy, zobowiązana jest do parkowania przodem do wyjazdu.

Po wizycie hasło przewodnie „Amcor - Creating a new world of packaging” nabrało dla uczestników zupełnie nowego znaczenia, a otwierając czekoladę Milka (charakterystyczne fioletowe opakowania są produkowane na cały Świat wyłącznie w Łodzi) będziemy wspominać wizytę i cały profesjonalny proces produkcji w łódzkiej fabryce Amcor.

Wycieczkę zorganizował Pan Bartosz Bednarek, Koordynator Biznesu i Planista Produkcji w firmie Amcor, który jednocześnie jest studentem kierunku Logistyka w SAN. Bardzo dziękujemy!