Wizyta w firmie Amazon i Promag

06 marca 2019 roku członkowie Koła Logistyki wczesnym rankiem wyruszyli w kierunku Poznania.

Pierwszym punktem wycieczki było centrum logistyczne Amazon, znajdujące się w Sadach pod Poznaniem, w gminie Tarnowo Podgórne. Centrum zostało zintegrowane z European Fulfillment Network i stanowi jedno z trzech znajdujących się na terenie kraju. Na studentach ogromne wrażenie sprawiła powierzchnia budowli, która ma ok. 95 tys. m. Automatyzacja procesów pozwala na wysyłkę tysięcy towarów dziennie na terenie Europy.

Po południu studenci odwiedzili magazyn przyszłości w firmie Promag, która w swojej ofercie posiada wyposażenie magazynowe - przez wózki widłowe, regały magazynowe po urządzenia dźwignicowe. Firma będąca liderem na rynku intralogistyki zainspirowała studentów do pogłębiania wiedzy na temat najnowszych rozwiązań magazynowych